Orientální tanec

Orientální tanec

Orientální tanec, tanec ze středního východu, se v posledních letech těší velké oblibě, a to jak u malých slečen, tak u žen. Existuje několik druhů orientálního tance, které se od sebe liší hudbou, kostýmy, i jednotlivými prováděnými prvky. Učitelka žáky provádí jednotlivými styly, jako jsou bollywood, saidí, turecký styl. Na naší škole má tento obor již svou  tradici. S orientálním tancem mohou děti začít od sedmi let. Dívky zde rozvíjí své pohybové základy, současně zlepšují ohebnost a tvarují svalstvo,  především se však učí pracovat s jednotlivými částmi těla ladným způsobem.

U tanečnic je také významná jejich osobnost, energie a mimika, která se do tance promítá.

Orientální tanec procvičuje jak tělo, tak mysl, a po naučení základních prvků je považován za účinnou relaxaci. I v tomto oboru naši žáci zaujímají přední místa na soutěžích.