Taneční akrobacie a Acrobatic Dance

Taneční akrobacie a Acrobatic Dance

Určeno pro dívky a chlapce od 5 let. Hodiny jsou zaměřeny na zvýšení fyzické kondice, posílení jednotlivých svalových skupin, protažení a zlepšení flexibility těla, nácvik akrobatických prvků.

Mladší děti se zaměřují na zlepšení  koordinace  a  výuku   základů gymnastiky,  starší  děti   využívají  ve výuce nářadí: gymnastický koberec, žíněnky, Air Track, nižší kladinu, hrazdu, kozu, gymnastickou lavičku a učí se pokročilejší prvky.

Tímto tanečním oborem reagujeme na velkou poptávku po gymnastických a akrobatických prvcích, které pak mohou žáci využít ve všech tanečních odvětvích. Taneční akrobacie je určena pro všechny, kteří chtějí všestrannou pohybovou aktivitu. Dále je vhodná jako doplněk pro soutěžní děti k rozvíjení silových, akrobatických a gymnastických dovedností.

V letošním roce jsme obor rozšířili o předmět Acro dance, dle současného trendu v zahraničí. Po domluvě s učitelkou mohou být žáci vybráni na tvorbu dynamické taneční choreografie, která spojuje variace moderního tance (baletu, contemporary) s gymnastickými a akrobatickými prvky. Důležité je vytvořit mezi členy týmu pouto a důvěru, která se do pohybu promítne při náročných zvedačkách a vzdušné akrobacii. Choreografie jsou tématicky zaměřené a využívají  talentu  jednotlivých  žáků. Klade  důraz na taneční průpravu, správné provedení prvků a výuku dle řádné metodiky. Učitelky jsou pravidelně školeny a prohlubují své vzdělání v daném oboru.