Taneční formace a sólové formace

Taneční formace a sólové formace

Jedná se o soutěžní formu tance s náčiním baton a pom pom.

Mažoretky a roztleskávačky mají na naší škole, stejně jako v Jeseníku, dlouholetou tradici.

Jako se vyvíjí všechna taneční a sportovní odvětví, také tato prošla poměrně výraznou proměnou. Kromě základních mažoretkových rysů, pochodových kroků apod., se čím dál více objevuje moderní pojetí sestav, ve kterých se objevuje průřez několika tanečními styly. Současně jsou na naší škole dívky z tanečních formací závodním a reprezentačním týmem, který se účastní republikových, evropských i světových šampionátů. Kromě úspěchů (např. několik titulů mistrů Evropy) má tento obor největší kouzlo v týmové spolupráci a hlubokých a pevných přátelství, která si děvčata vytvoří. Na doporučení učitelek jsou pak vybírána děvčata do sólových formací, kde se využívá maximální potenciál každého dítěte. Děvčata jsou dělena do kategorií dle věku (děti, kadetky, juniorky, seniorky).

Skupina seniorek je výběrová skupina děvčat od 14 let. Tato skupina byla jednou z prvních mažoretkových skupin v České republice a každoročně zaznamenává vynikající výsledky a ohlasy nejen z národních soutěží, ale také zahraničních zájezdů. Pravidelně se účastní festivalů ve Španělsku, Francii a Itálii. V roce 2006 a 2007 se podívala do Hong Kongu, v roce 2015 také do Sanghaje. Skupina spolupracuje s DOM při ZUŠ Jeseník. Kromě tohoto klasického stylu rovněž působí jako soutěžní skupina v mezinárodní asociaci MWF, a to jak v pódiových choreografiích, tak i defilé. Tanečně zpracovává náročné tematické skladby, ve kterých předvádí již vyspělé taneční provedení a pokročilé twirlingové prvky či výhozy s hůlkou.

Výuka probíhá dvakrát týdně, žáci se učí také pohybovou průpravu a taneční gymnastiku. V letošním roce se zaměřujeme na tanečnost a umělecké pojetí těchto zaměření, vracíme se také k tradičnímu stylu mažoretkového sportu. Budeme soutěžit pod záštitou ČMTF a Taneční skupiny roku.

Sólové formace baton a pom pom jsou určené především dětem, které chtějí povýšit základní dovednosti ze skupinových hodin na vyšší úroveň, nebojí se vystupovat na pódiu před velkým publikem a prodat své  dovednosti  a  charisma.   Výuka  pojímá  nové  trendy  twirlingu,  gymnastiky s akrobacií a jiných moderních prostředků s individuálním přístupem.
Standardně je obor určen pro dívky od 7 let, případně po domluvě s vyučující výjimečně i od 5 let.
Tento obor je převážně soutěžního charakteru. Jednotlivé sestavy mohou být sólové, tedy jednotlivci, dua či tria a nakonec miniformace (4 - 7 členů).

Učitelky jsou pravidelně školeny a prohlubují své vzdělání v daném oboru.

Výuka probíhá třikrát týdně.

Galerie
Sólové formace baton
Sólové formace baton
Sólové formace baton
Sólové formace baton