Tanec s náčiním baton

Tanec s náčiním baton

Mažoretky mají na naší škole dlouholetou tradici.

Jsou rozděleny do následujících věkových kategorií:

  • Přípravný ročník
  • Kadetky
  • Juniorky
  • Seniorky

Přípravný ročník je určen těm nejmenším děvčatům od 5-ti let. V přípravném ročníku se děti učí základnímu točení vpřed a naplocho. Učí se jednoduchá vyhození a samozřejmě rytmice a pohybové kultivaci. 

Mažoretky kadetky jsou děvčata ve věku od 7-mi let, tedy od 2. třídy základních škol. Děvčátka se v tomto věku seznamují s různými styly točení hůlkou a koordinaci pohybu a práce s náčiním. Začínají také s twirlingem, druhem tance, který v sobě spojuje mažoretky, baletní prvky a gymnastiku. Zahrnuje jak technicky náročné prvky s hůlkou, tak taneční pohyby, pružnost a ohebnost. Každoročně se účastní národních a mezinárodních soutěží, kde získávají nejedna prvenství.

Skupina mažoretek juniorky jsou děvčata od 12-ti do 14-ti let. Soutěží pod záštitou mezinárodní mažoretkové asociace MAC, kde získávají řady ocenění. Zdokonalují své dovednosti, techniku práce s tyčí, ale také estetiku tanečního projevu.

Skupina Crazy Girls seniorky byla jednou z prvních mažoretkových skupin v České republice a každoročně zaznamenává vynikající výsledky a ohlasy nejen z národních soutěží, ale také zahraničních zájezdů. Pravidelně se účastní festivalů ve Španělsku, Francii a Itálii. V roce 2006 a 2007 se podívala do Hong Kongu, v roce 2015 také do Sanghaje. Tato výběrová skupina přijímá děvčata od 14-ti let a těší se na další nadané dívky, které by rozšířily jejich řady. Výsledkem náročné práce děvčat je tanečnost, obratnost, ladnost pohybu a um s náčiním baton.