Tanec s náčiním pom - pom

Tanec s náčiním pom - pom

Tanec s náčiním pom - pom

Roztleskávačky se na naší škole dělí do 3 věkových kategorií:

  • Kadetky
  • Juniorky
  • Seniorky

Roztleskávačky kadetky jsou žáci od 7 do 11 let, kteří již ovládají základní gymnastické prvky, zvládají techniku s náčiním pom - pom, rozvíjí své schopnosti, estetiku pohybu a učí se náročnějším prvkům s třásněmi. Obratnost a notná dávka energie jsou základními vlastnostmi roztleskávaček. Tato kategorie je na naší škole hojně zastoupena, žáci se učí spolupracovat ve velké skupině, a se zájmem o reprezentaci školy předvádí své dovednosti na soutěžích.

Roztleskávačky juniorky jsou řazeny do věkové kategorie 12 – 14 let. V hodinách se věnují zlepšení obratnosti, gymnastických dovedností a práci s náčiním pom – pom. Vyučující dbají na současné trendy v oboru, jako jsou výhozy třásní spojené se složitými gymnastickými prvky nebo komponování baletních prvků do choreografie. Děvčata již zvládají efektní vlny a náročné pohybové kreace, které každoročně prezentují na národních soutěžích, na kterých dosahují vynikajících výsledků.

Roztleskávačky seniorky jsou nejstarší zástupkyně tohoto tanečního oboru a vše co se doposud naučily přivádějí k technické a estetické dokonalosti. Práce s náčiním, gymnastická zdatnost, obratnost a emocionální vyjádření tance je charakteristické pro tento nejvyšší ročník, ve kterém děvčata absolvují. Stejně jako mladší dívky zastupují naši školu na soutěžích a vystoupeních po celé ČR.

Výuka probíhá dvakrát týdně, žáci se učí také pohybovou průpravu a taneční gymnastiku. Vzhledem k náročnosti soutěží se zpravidla od ledna trénuje na mimořádných hodinách i o víkendech.