Vyhráli jsme a slavíme 25 let!

Vyhráli jsme a slavíme 25 let!

Naše taneční škola dne 2. září odstartovala jubilejní 25. školní rok. K tomuto velkému výročí připravuje se svými žáky baletní pohádku, kterou uvede v předvánočním čase 12. prosince v divadle Petra Bezruče v Jeseníku. 

A my vám přinášíme ohlédnutí za loňskou sezónou.

 V roce 2018/2019 soutěžili žáci ve dvou asociacích. S obory baton, pom pom a twirling získaly děti obrovské úspěchy v prestižní asociaci CMA, kde obsazovaly přední příčky ve všech republikových kolech a reprezentovaly Českou republiku na ME v Chorvatsku. Výsledkem tvrdé práce žáků, jejich píle a talentu bylo přes 30 náročných choreografií, nově i našich nejmenších předškolních dětí, které byly také oceněny několika zlatými medailemi.

Neméně úspěšná byla sezóna pro obory výrazový tanec, orientální tanec a balet. Již tradičně žáci soutěží na Mia Dance Festival ve dvou republikových kolech. Jak na semifinálovém, tak na finálovém kole děti opět předvedly, že patří k těm nejlepším a obsadily medailové pozice.

Mažoretková skupina Crazy Girls s DOM Jeseník vyjela v září 2018 do španělského Lloret de Mar, aby dívky opět ukázaly, jak velkou tradici má tento obor v České republice. Na festivalu získaly suverénně zlatou medaili a odměnou jim byl krásný týden u moře.

Nabitá soutěžní sezóna, vystoupení na jesenických akcích, výjezd do zahraničí, ale také dvě krásná představení celé taneční školy, na kterých se každým rokem představují veškeré taneční obory  a také všichni žáci, to byl nádherný školní rok 2018/2019.

S novým školním rokem se však ještě musíme podrobněji ohlédnout za poslední tečkou minulé soutěžní sezóny, kterou bylo mistrovství Evropy v chorvatském Záhřebu. Už samotná účast na mistrovství Evropy je pro nás úspěchem, neboť na tuto mezinárodní soutěž postupují pouze první 3 místa z mistrovství České republiky a my můžeme s hrdostí říci, že jsme měli tu čest být součástí reprezentace ČR. V každé kategorii bylo nasazeno zhruba 20 nejlepších čísel z celé Evropy. Naši svěřenci bojovali a podali životní výkony, které byly po zásluze odměněny. Vůbec nejlepší byli, a titul mistryně Evropy si vybojovaly v kategorii sólo pom pom kadet Adéla Kropáčová a v kategorii mini mix juniorky děvčata Natálie Skálová, Natálie Bajzová, Dominika Kytlicová, Dominika Ambrozy, Klára Kroupová a Blanka Kyrkitsou, které za svou sestavu sklidily obdiv i mnoha konkurentů a diváků. Titulem si také zajistily nominaci na mistrovství světa 2020 v Kazachstánu. Na malé pódium se ještě probojovaly ze 6. místa Natálie Skálová a Natálie Bajzová v kategorii duo junior baton a rovněž ze 6. místa Natálie Skálová a Dominika Kytlicová v kategorii duo junior pom pom.

Celé mistrovství bylo pro nás odměnou za dřinu a celou soutěžní sezónu. Kromě soutěžního nasazení jsme si s dětmi užili i malý výlet k moři. Opět jsme si přivezli společné zážitky a utužili kamarádství, které je pro nás nejcennější.

Teď už nezbývá než nabrat síly do nové soutěžní sezóny, pracovat na sobě a opět bojovat o možnost reprezentovat ČR na dalším mistrovství Evropy. Tak příští rok ve Slovinsku?

Kompletní výsledky:
1. místo - MISTRYNĚ EVROPY - sólo kadetky pom pom - Adéla Kropáčová
1. místo - MISTRYNĚ EVROPY - mini mix juniorky

 

6. místo - duo juniorky baton - Natálie Skálová, Natálie Bajzová
6. místo - duo juniorky pom pom - Natálie Skálová, Dominika Kytlicová
9. místo - skupina seniorky pom pom
9. místo - sólo juniorky twirling - Blanka Kyrkitsou
13. místo - skupina kadetky baton