O škole

Soukromou základní uměleckou školu – taneční, s.r.o. založila v roce 1994 paní Marta Jurková s dcerou Ladou. Škola na počátku sídlila v pronajatých prostorech, nejprve v budově bývalé polikliniky, kde byl pro výuku upraven tamní sál, po té v nebytových prostorech objektu ARA s.r.o. na Dukelské ulici. Od roku 1998 se pyšní vlastními prostory speciálně vybudovanými pro účely taneční školy na Jiráskově ulici v Jeseníku. Od roku 1998 do roku 2023 vedla školu Lada Stejskalová.
Od 1. 9. 2023 jsou novými majitelkami školy MgA. Zuzana Fritscherová a Klára Drgáčová. V prvním školním roce studovalo na SZUŠ – taneční 195 žáků, v současnosti má škola kapacitu téměř naplněnou, školu navštěvuje 250 žáků.

Vizí školy je poskytovat vzdělání v maximální šíři tanečního umění. Naše absolventy vidíme jako tělesně i duševně kultivované osobnosti s všestranně rozvinutou taneční technikou, kulturou pohybu a tanečním projevem, zvýšenou tělesnou citlivostí, představivostí a tvořivostí, s vypracovaným správným a vyváženým držením těla, rozvinutým hudebním cítěním. Jsou odpovědní ke kolektivu a samostatní. Uplatňují se v amatérských souborech různého tanečního zaměření nebo v povolání, které vyžaduje kulturu pohybu. Milují tanec…

Prostorové vybavení školy splňuje všechna specifika pro výuku tanečního oboru. Vyučuje se v budově projektované a postavené za účelem výuky tance. Budova disponuje prostornou útulnou šatnou, sociálním zařízením se sprchou, velkým tanečním sálem a dvěmi kancelářemi s plnou počítačovou výbavou. V zahradě školy je zbudován venkovní zpevněný povrch.

Materiální vybavení školy je nadstandartní. Mimo klasicky zařízeného baletního sálu (zrcadla, tyče, gymnastický koberec, žebřiny, míčky, švihadla, šátky, kruhy, audio video techniku, hudební nástroje – tamburíny, bubínky, paličky), u nás nacházíte speciální pomůcky v nejlepší kvalitě. Otevíráme tak dětem možnosti nahlédnout do několika tanečních odvětví, kde jsou nezbytné. Jsou jimi twirlingové hůlky, třásně pom-pom, špičkovky, břišní penízkové pásy, křídla ISSIS, závoje.